| grofoiu a întrebat:

am 18 ani si am boala vitiligo de vreo un an, deocamdata am o pata micuta pe obraz si una putin mai maricica langa ureche, fac tratament cu vitix, intrebarea mea este urmatoarea, daca continui sa fac acest tratament sunt sanse sa imi apara alte pete?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cum ar putea sa faci un tratament de vindecarea/ eliminare a petelor sa determine inmultirea lor?
Nu cumva scopul acelui tratament este sa le elimine si sa vindece?
Vitilogo are o cauza necunoscuta care trebuie investigata si eliminata.
Tratamentul cu crema care-l faci tu acum, este sa te ajute pe moment sa acoperi sau sa elimini petele, dar, terbuei investigata boala care o provoaca ca pe viitor sa nu mai ai pete.

| grofoiu explică (pentru Violleta2022):

Si ce ar trebui sa fac mai exact?

| Violleta2022 a răspuns (pentru grofoiu):

Ai in linkul asta mai multe articole cu sfaturi de la medici si oamnei de stiinta, colectate de dr. Axe si publicate in website-ul lui.
Articolele sunt in engleza, dar le poti deschide si copia cu Copy & Paste, le poti pune in Google Translate si ti le va traduce automat.
https://translate.google.com.au/#en/ro/

http://draxe.com/......h-results/