| Hamudibatman a întrebat:

Bună ziua, am 20 de ani
Lucrez 16 ore pe și am o zi liberă pe săptămână adica am doua locuri de munca dar întrebare e este ok sau e grav pentru sănătate? Mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Exista riscul de a te suprasolicita fizic sau psihic.Eu zic asa ramai la jobul cel mai avantajos d.p.d.v financiar sau care il preferi sau sa iei si pauze dese de relaxare. Oricum ce-i mult nu e sanatos niciodata, iar asta se va resimti peste ceva timp...Munca,munca dar trebuie sa fie facuta nu in exces.Organismul nu e un robot.Ai grija sa te odihnesti, sa dormi suficient in fiecare noapte si mereu daca vrei sa continui asa.Sante!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Parerea mea este ca merge o perioada nu prea mare, in functie si de munca pe care o faci si avand in vedere ca esti tanar.
In schimb cred ca o perioada indelungata iti poate afecta sanatatea, avand in vedere ca poate fi obositor sa muncesti atatea ore pe zi.

| xerxes1 a răspuns:

Vorba unui prieten, Daca muncesc nu mai am timp sa fac bani.