| SoniaMaria a întrebat:

Am diploma de BAC si am mai facut postliceala de asistent medical generalist. Mi-am dorit foarte mult sa fiu moasa doar ca am inteles ca trebuie neaparat facultatea iar eu nu o pot face deoarece sunt doar 3 la noi in tara (toate la zi) iar eu nu ma pot muta deoarece am doi copilasi mici. Aveti ceva propuneri de curs obstr-gineco cu care pot profesa avand in vedere ca am postliceala de AMG? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Pai tu cu specializarea ta iti poti alege sa profesezi intr-o anumita sectie, daca tu iti doresti sa fii asistenta pe obst-gineco dai concursu [ sau unsuwinking cui trebuie, stii ce zic ] si ala e postul tau pe contractul de munca.
NU ai cum sa poti profesa ca moasa, iti trebuie fix studiile alea de care stii si tu, din pacate nu exista echivalare AMG + un curs ca sa poti sa fii calificata ca moasa.

| ruddy a răspuns:

Eu cred ca iti este de ajung doar postliceala.Ce am gasit pe net nu cer facultate.
https://www.bestjobs.eu/......ca/moasa-1

https://www.bestjobs.eu/......-part-time