| xGamerZ212 a întrebat:

îmi trebuie diploma de bac pentru a profesa asistent medical generalist? La postliceala mi s-a spus ca nu. Mulțumesc.

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La care postliceală? Dacă postliceala te primește fără bac la cursuri și îți eliberează diploma de absolvire fără bac, poți. Dar ei înșiși ți-au răspuns că nu? Crezi că știe cineva mai bine ca ei legea?

| xGamerZ212 explică (pentru sadrian46):

La Postliceala sanity, mi-a zis chiar președinta când m-am înscris

| sadrian46 a răspuns (pentru xGamerZ212):

Eu zic să mergi la un spital să întrebi. Voi avea diploma dar nu o să am bacul, mă angajați? Eu cred că răspunsul va fi da.

| xGamerZ212 explică (pentru sadrian46):

Mulțumesc frumos, singurul răspuns ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E clar ca la postliceala aia sunt angajati si idioti.

| Denisa0954 a răspuns:

Pentru a profesa, ai nevoie. În schimb te poti inscrie la postliceala Fara sa ai bac ul luat, dar până la terminarea ei trebuie sa l promovezi

| AlexElektro1987 a răspuns:

Ca sa poti profesa, iti trebuie neapărat sa ai diploma de bac pentru ca, atunci cand termini posliceala dar nu ai si bac-ul, nu ti se da diploma de licență, ti se da un fel de dovada ca ai terminat scoala, dovada care nu are nici o valoare, e ca si cum ai facut degeaba 3 ani de școală, asa ca iti trebuie neapărat diploma.

| LILILLIIlIlIPIlLsiahayGu4d837hsuxh1lUbILHIBLlBiHIi a răspuns:

Tre sa iei bacul pana termini postliceala altfel nu iti dau aia diploma de amg