| 117 a întrebat:

Buna ziua. Am doua luni de cand menstruația mea vine in cantități foarte mici și intr o culoare maronie. Nu știu de ce. Iar luna aceasta mi o mai venit in seara de revelion m o ținut 7zile cat ma ținea și menstruația iar acum doua zile mi o venit iar tot in cantități foarte mici și tot maroniu. Inainte de asta am avut contact sexual. Dar nu am prezentat semne sa fiu însărcinată.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Suna ca si cum menstruatia reala a fost cea de revelion si in rest a fost o simpla scurgere intre menstruatii.Cate zile dureaza de obicei? Eu te sfatuiesc sa mergi la medic.

| 117 explică (pentru dullcat):

Eu aveam un ciclu foarte abundent care ma ținea 7zile. Iar in Decembrie imi venise in cantități mai mici si tot la culoare maronie dar m o tinut tot 7zile…iar in seara de revelion imi venise si m o tinut 7zile dar mi o venit mai putin ca data trecuta ….iar acum mi o venit iar si am cateva scurgeri maronii….

| dullcat a răspuns (pentru 117):

Orice modificare drastica a ciclului menstrual necesita o vizita la medic...