| 117 a întrebat:

Daca in Octombrie am facut 5min sex neprotejat dar el nu si-a dat drumu …. Următoarea luna mi-a venit regulat ciclul…apoi mi-a venit pe 5decembrie tot regulat, iar de revelion mi-a mai venit inca o data și m-a ținut normal 7zile, dar intr-o cantitate mult mai mica și mai maronie la culoare, apoi mi-o mai venit inca o data pe 15 și m-o tinut vreo 4/5 zile dar era mult mai maroniu la culoare. Am facut test de sarcina și este negativ. Oare este vreo răceala ceva? Nu știu ce sa cred

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Ciclul mai e influentat si de oboseala, stres, etc, cantitatile pot varia.

| dullcat a răspuns:

Eu stau si ma intreb cate conturi iti mai faci pentru aceeasi intrebare? Incep sa-i inteleg putin cate putin pe cei care considera ca nu oricine are dreptul sa faca sex, nu te supara ca spun asta.laughing

| Rainner a răspuns:

Buna!
Te panichezi aiurea, nu ai nimic.
Ciclul nu este regulat tot timpul, poate avea modificări.

| 117 explică (pentru Rainner):

Sper și eu…

| Rainner a răspuns (pentru 117):

Vorbesc serios, nu te mai panica...
Si iubita mea are la fel, are perioade când o tine 4/5 zile sau chiar si 7 zile.
Este normal, voi prin menstruatia asta vă curățati, e normal să difere cantitatea și culoarea de la lună la lună.
Numai sta cu teamă, că n-ai nimic.