| andreeeaaaaa12 a întrebat:

Bună ziua! Am făcut analize, iar aslo mi-a ieșit 800 și ceva. Le-am repetat la 2 săptămâni și mi-a ieșit 720. Nu as vrea sa fac moldamin pentru ca am fobie de ace, aproape leșin de la analize. Asistenta medicului de familie mi-a spus ca ori fac moldamin, ori iau antibiotice o luna. Un sfat, va rog? Credeți că dacă iau pastile o sa scadă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

As recomanda moldaminul fiindca este extrem de rapid si eficient intr-un corp unde infectia este atat de avansata si cu risc mare.
Nu te juca cu sanatatea, ca de la o injectie nu a murit nimeni, dar iti poate salva viata.

| Eireann a răspuns:

800, 720 ok... penrtru ce anume sunt valorile astea?

| DovleacTurbat a răspuns:

Spune le sa îți pună branulă și să îți facă injectabilul prin intermediul ei.

| Eireann a răspuns (pentru DovleacTurbat):

Excelenta idee, doar ca moldamimul se face intramuscular si pe branula se pot administra doar medicamente cu cale de administrare intravenoasa.

| PopescuJennifer a răspuns:

Poate fi cam tarziu, dar varianta noua de moldamin doare mult mai putin decat cea dinainte. Ai ales injectia sau pastilele?