| gabrielis a întrebat:

Am facut dragoste cu sotul meu neprotejat pe 16.07., zi in care in mod normal ar fi trebuit sa-mi vina ciclul.Azi este 20.07 si nu mi-a venit.De o luna fac tratament pentru anexita.Mentionez ca ne dorim un bebe si in ultima luna am masurat in fiecare dimineata temperatura bazala, aceasta nedepasind 36.8.Este posibil sa fi ramas gravida in ziua in care trebuia sa-mi vina ciclul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| baby_1864 a răspuns:

Cel mai bun raspuns il puteti primi facand un test de sarcina, dar aveti grija deoarece el poate da un raspuns fals daca analizele sunt facute prea devreme

| gabrielis explică:

Ma incurca tare ca nu pot face inca un test de sarcina, e prea devreme.Azi dimineata (22.07) aveam temperatura bazala 36.9. ufff...ce grea e asteptarea...