| cretulina2013 a întrebat:

De cateva zile am facut dragoste neprotejat cu sotul. Am facut-o si aseara neprotejat si azi mi-a venit ciclul. Este posibil sa fiu gravida? Ne dorim mult un copil.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Deoarece sexul a fost intretinut intro perioada considerata infertila si anume perioada de 8-9 zile dinaintea menstruatiei, se poate afirma fara teama de a gresi ca formarea unei sarcini este IMPOSIBILA in aceasta perioada. De obicei perioada fertila incepe cam din ziua a 9-10 a si tine pana prinziua a 17-18 a a ciclului menstrual (numaratoarea se face din prima zi de menstruatie). De asemenea trebuie sa stii ca inceperea menstruatiei reprezinta GARANTIA ca in proportie de 99, 99% nu s-a format si nu s-a instalat o sarcina in ciclul menstrual care tocmai s-a terminat in momentul inceperii menstruatiei. Daca doriti un copil va trebui sa intretineti contacte sexuale de minim 2 ori pe zi in perioada 22-30 mai pentru a avea sansa sa deveniti parinti. Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Dar voi ati intrebat portofelul daca isi permite un copil?

| Emilian65 a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia nu poti fi gravida.

| cretulina2013 explică:

Multumesc mult

| AnastiAndra a răspuns:

Tu nici acum nu stii, ca daca iti vine ciclul dupa ce ai facut sex neprotejat, nu ramai insarcinata?! Fratele meu! Ai o varsta!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru AnastiAndra):

Ce crezi draga ea e una din miile de exemple care le-o stat capul numai la maritat, cratita si sot si plod ce asteptari sa ai? De unde sa stie ea lucruri de baza despre conceptie

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru AnastiAndra):

Lasă fata in pace, de ce o jignesti? Ea măcar face sex cu soțul ei, nu ca altele.