| RazvanelStefanel a întrebat:

Buna ziua am facut o repetare a analizelor de urina si mi.au iesit urmatoarele chestii proteine 10 albumina 61.9% din 30.7-49.1% si alpha 2% 10.8 din 5.41-10.4% restul mi.au iesit foarte bune glicemia ficatul etc nici un microb in urina..sau sange...as dori sa aflu daca am ceva....am 15 ani si sunt foarte ingrijorat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EduNet a răspuns:

Te duci la medicul de familie cu analizele. Unele valori pot varia dar asta nu inseamna nimic. Analizele trebuie privite in ansamblu si nu doar analizate cateva numere pe un buletin de analiza.