| Ramses_Elena_1987 a întrebat:

Gastrita. Nu prea am tinut regim nu am putu si nici nu prea mi-am permis O data am ajuns la urgenta deoarece simteam ca nu pot sa respir si aveam probleme cu inima ca ma intepa, mi-a facut EKG si de fapt era doar de la stres. Au iesit bune acolo la Sf Maria mi-a gasit doar gastrita restul analizelor toate bune, la urina/scaun/sange, etc. Dar tot simt ca problemele vin peste mine una peste alta acum mereu dupa ce mananc am stari de voma, si simt ca am un nod in gat, inghit greu si imi simt gatul uscat. Era sa dau in anorexie..cred ma vedeam grasa chestii de genul, dar imi iau gandul de la asta, nu stiu ce sa mai fac, am doar 11 ani si ma consum de orice...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| GeneviveJ a răspuns:

Ai luat tratament pentru gastrita? Este foarte important sa faci exact cum ti-a recomandat medicul. Incearca sa mananci la ore fixe si sa ai un stil de viata echilibrat. Gastrita e inflamatia stomacului, si daca nu tratezi cauzele si consecintele ei, faci mai mult rau. Starile de greata si de reflux sunt pentru ca organismul tau e slabit din cauza stilului nesanatos de viata pe care l-ai adoptat si acum se vad repercursiunile. Incearca sa iti organizezi orarul alimentar mai bine si in acelasi timp sa incerci sa te mai eliberezi de stres pentru ca si asta iti provoaca starile astea anxioase. Multa sanatate!

1 răspuns:
| ibaal a răspuns:

Simplu!
Stii cum e,"de la cap se impute pestele", asa si cu omul, toate pornesc de la creier.
Cel mai bine ar fi sa mergi la psiholog. Cred ca ai nevoie de cineva care sa-ti explice cum sa treci peste anumite stari pentru ca esti prea tanara sa ai tot felul de griji!
Succes!