| George1204 a întrebat:

Buna ziua, va rog sa ma ajutati, am facut analizele si sunt putin ingrijorat,
Latimea distributiei eritrocitare (SD)* - 36.4; Valori normale : 37.00-54.00
Plachetocrit - 0.142; Valori normale : 0.16-0.47
Latimea distributiei trombocitare 8.8; Valori normale : 9.00-17.00

Mentionez ca restul analizelor au iesit in grafic! Sunt ok! Dar aceste valori ma ingrijoreaza!

Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medicul de familie cu analizele sa ti le citeasca numai ei stiu

| dullcat a răspuns:

Buna.De ce esti ingrijorat daca nu stii sa interpretezi analizele? Cel mai intelept e sa incepi sa te stresezi abia cand auzi din gura unui medic ce inseamna aceste numere pentru sanatatea ta, in caz ca nu sunt ok.Aici pe TPU nu sunt medici.