| blueeyes_3450 a întrebat:

Am fost astazi la ecografia 3d.Sunt insarcinata in 21 saptamani si 4 zile, si mi-a spus ca o sa am un baietel, dar ca are un chist de un centimetru la nivelul capului, si m-am speriat putin.Doctora mi-a spus sa nu-mi fac griji ca e posibil sa se micsoreze si pana la 7 luni sa dispara, dar se poate si sa mai creasca, si atunci o sa ma trimita la un medic specialist. Mi-a spus sa revin peste o luna la ecografie sa vedem cum evolueaza. A mai trecut cineva prin asa ceva, spuneti-mi va rog daca stiti ca sunt disperata, e primul copil si imi e tare frica sa nu i se intample ceva, sa aiba complicatii.
Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| swet girl 22 a răspuns:

O sa dispara.sunt rare cazurile cand evolueaza...si sa speram sa dea dzeu sa nu fie cazul baietelului tau.sati traiasca nastere usoara si sa te bucuri de el

3 răspunsuri:
| sandy a răspuns:

Felicitări pentru.copilaş

| Laurici :x a răspuns:

Depinde, o prietena de-a mamei a avut aceeasi chestie la copilul ei, avea o fetita, dar i-a trecut foarte repede, in cam 5 luni, cand s-a descoperit ea era insarcibata in 1-45 de zile

| evelin_1888 a răspuns:

Felicitari pentru bebe!:X
sper sa nu fie nimic grav, dar cum spune si sweet girl 22 sunt rare cazurile cand evolueaza