| Lkjhgfdsa123 a întrebat:

Am luat medicamente pentru tuse acum cateva ore si acum am baut alcool. Se poate intampla ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se intampla doar ca medicamentele nu-si fac efectul. Bani irositi.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ca sa fii sigur ca nu patesti nimic fumeaza vreo 3 trabucuri de Havana, merge la vodka.

| iulian1302 a răspuns:

Buna. Nu prea are ce sa se intample deoarece nu este antibiotic. Totusi exista unele cazuri in care apar efecte adverse din cauza consumului de bauturi alcoolice in momentul in care sunt administrate medicamente(chiar si medicamente pentru tuse). Sub nici-o forma nu mai consuma bauturi alcoolice atata timp cat faci un anumit tratament!