| anonim1 a întrebat:

am mai postat pe acest site despre problema mea sper san u va deranjeze, sunt f speriat, am un ganglion inflamat in partea stanga (undeva pe o coaste) si cate-odata ii inflamat si ma doare(seara mai ales, dimineata nu). Am citit pe google si zice ca ii semen de leucemie(Doamne pazaste pe toata lumea). Acuma sunt speriat de moarte, am fost la doctorul de familie si mi-a zis ca ii un ganglion inflamat si s a nu imi fac probleme, sunt foarte ingrijorat, nimica nu mai pot face. Mi-e frica sa merg la un doctor la oradea ca poate imi zice ca…! va rog dati-mi niste pareri, asa cum credeti voi adevarul

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DanielaMiky a răspuns:

Inainte de toate mergi la o clinica particulara si fa-ti o analiza la sange o hemoleucograma ( nu costa mai mult de 20 lei) apoi dupa ce iei rezultatul uita-te la nr limfocitelor ( lym % si lym # ) daca acestea se incadreaza bine atunci stai linistit ca nu ai leucemie insa daca acestea sunt modificate atunci trebuie sa te prezinti la doctor. Nici in cazul in care aceste analize sunt modificate nu se pune diagnostigul de leucemie.In organism au loc multe modificari si cauze sunt multe. Capul sus si nu mai fii asa speriat orice boala tratata din timp are sanse de vindecarewinking

| cucubau1992 a răspuns:

Du-te la un specialist sa iti zica exact ce ai pentru ca daca doamne fereste ai leucemie la inceput se poate trata din cate stiu daca nu ai nai de ce sa iti faci griji parerea si sfatul meu du-te la un specialist sa iti zica exact ce ai e mai sigur asa

| Iuulia1 a răspuns:

Trebuie urgent sa te duci la medic! Dar exista posibilitatea sa fie un lipom. Tatal meu are foarte multi pe corp si din cand il cand il dureau. Lipomii sunt ganglioane cum ai zis si tu de grasime.Se pot mosteni. http://images.search.conduit.com/......gePreview/ Nu sunt sigura ca ce ai tu este lipom, dar decat sa stai fara sa faci nimic mai bine te-ai duce la Oradea cum ai zis, sau la o clinica speciala.