| Rape a întrebat:

Am o aftă bucală de câteva zile. Am dat cu glicerină boraxată, am luat pastile, dar nu mi-a trecut. Mi s-a mărit și mi-a mai apărut una în zona respectivă. Am fost la medic și a spus să o sparg, însă doare foarte tare. nu pot face ceva să evit acea durere? Sau ceva să treacă fără a o sparge?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| anoniiim1807 a răspuns:

Îți recomand sa freci cu bicarbonat pana da sângele. După asta te asigur ca trece

| Rape explică:

Mulțumesc frumos! happy

| MihaelViorel a răspuns:

Foloseste uleiul de magneziu crede-ma este cel mai bun. Pune o jumatate de lingurita intr-un litru de apa amesteca bine si clateste-te de 2-3 ori pe zi.

| JackBoston a răspuns:

Afta dispare dupa o luna. evita partea unde ai afta cand mananci.in rest nu prea ai ce sa faci.vindecare usoara!