| Claude1090 a întrebat:

Am o intreagă intrebare de spus:

Dimineața din somn mă trezesc cu dureri de cap și migrene și durerile sunt diferite aproape mereu spre exemplu astăzi mă doare capul in partea stângă pulsativa la mișcare si cu ochiul stâng, am greată,stare de neputință, așa o amețeală puternică și nu am chef de nimic (menționez că sunt anxios și stresat aproape mereu)...incluziv cu dureri oculare.
Vreau să știu oare o fi periculoase?
La ce doctor să merg?
Tratament este?
O fi o răceală?
Am tras curent?
Sinuzita o fi de vină?
Calitatea somnului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Du te nene la doctor, la medicul de familie si roaga l sa te consulte, ce varsta ai? Esti fată sau băiat, sanatate.

| Claude1090 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Sunt băiat in vărstă de 17 ani

| NLS a răspuns:

Du-te Urgent la medic și spune-i toate astea, dar mai întâi răspunde-ți sincer la întrebările urmatoare:
La ce ora te pui sa dormi, și când te trezești? Deci: câte ore îți rezervi pentru somn?
Te alimentezi și hidratezi corespunzător efortului, activităților desfășurate și vârstei?
Câte ore stai la PC și pe telefon zilnic?
WiFi ul pe telefon e pornit noaptea?
Câte ore folosești Wi-Fi ul pe telefon/ tableta / laptop ziua?
Lucrezi/inveti/te desfasori într-un mediu cu mult stres fizic și psihic?

| Claude1090 explică (pentru NLS):

1.Deci la somn..depinde când reușesc să dorm și depinde și când mă trezesc.
2.De rezervat doar seara imi rezerv 8 ore..sau depinde.
3.De hidratatat mă hidratez ok..activități..nu prea fac..fiind că nu știu ce.și obosesc destul de rapid
4.Pe telefon stau destul de mult.
5.De obicei eu nu folosesc WiFi..ci date mobile dar le inchid..seara..sau când uit stau deschise.
6.Adevărul ca am stresul destul de ridicat și stări anxioase pe baza multor lucruri.