| katynegru a întrebat:

Am o problema, Boala mamei mele s-a declansat in urma cu ceva timp, este INSUFICIENTA MITRALA SEVERA PRIN RESTRICTIE DE VALVA MITRALA POSTERIOARA, a fost la cateva controale periodice la spitalul Fundeni din capitala iar in urma cu ceva timp se simtea un pic mai bine cand a facut o criza de inima aproape preinfarct si de atunci oboseste aproape din orice si din ce in ce mai des, dupa aceea criza a fost la doctorul meu cardiolog si i s-a spus ca momentan nu mai are ce sa ii faca deoarece corpul sau nu mai raspunde la tratamentul dat iar acum are o programare pentru luna octombrie pentru mult mai multe investigatii dar cel mai cert este posibila o operatie de schimbare de valva MITRALA. M-ar interesa CAT AR COSTA o astfel de operatie subliniind ca mama are 35 de ani, si care ar fi riscuile, avand si o operatie de fibrom uterin facuta in urma cu 2 ani? Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la Casa de Sănătate pentru mai multe detalii pe raza de domiciliu!
Sănătate multă, este o femeie tânără.
Pa, pa.