| tzaka a întrebat:

am fost diagnosticata cu prolaps de valva mitrala. spune-ti-mi va rog cine mai are asa ceva si cum se simte, cum se trateaza, e nevoie de operatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Teenagernynho28 a răspuns:

Buna! si eu am aceeasi 'problema' si totul e ok; dupa cateva consulturi (Fundeni) mi s-a spus ca nu e nimic grav, ci doar o anomalie la inima, un fel de gaura mai exacthappy; mi s-a recomandat sa nu fac sport de performanta si efort prea mare; in rest nimic deosebit...
sanatate!