| Georgeosip a întrebat:

Dacă ai insuficienta mitrală, poti face sport?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Conii25 a răspuns:

Ar trebuii sa intrebi medicul, el stie cel mai bine.

1 răspuns:
| alinadianaaa a răspuns:

Pentru a vedea daca poti sa faci sport care implica de obicei mult efort, trebuie sa iti faci un test de efort pentru a vedea modul de raspuns al inimii la efort.