| krypton1234 a întrebat:

Am o problema, cand ma trezesc in fiecare dimineata ma doare spatele sau cand stau intins prea mult. Imi ies multe cosuri pe spate si pe piept si azi de dimineata am scuipat secretii (ceva normal) dar cu sange. Mai mentionez ca sunt gras, am 87 de kile si 16 ani, fac 17 in 6 luni si am 1.70.
Credeti ca am vreo boala? Sau e vorba ca sunt gras.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| System a răspuns:

Durerile pot fi din cauza suprafetei pe care dormi, totusi principalul motiv ar fi ca muschii pot fi prea slabi pentru kilogramele pe care le ai din cauza cresterii intensive, iar din aceasta cauza pot sa se faca compresii intre vertebre sau pe firele nervoase in urma carora apar durerile ...adica daca spatele e puternic, durerile mult mai rar pot sa apatra.
Ceea ce tine de cosuri (multi pot spune ca e perioada de maturitate si e normal) Insa eu cred ca acestea la tine se datoreaza in cauza unui regim neechilibrat, in primul rind cind e intooxificatie in organizm rezultatul apare pe piele (nu la toti) O spun din propriia experienta!
In concluzie tot ce ar trebui sa faci e sa te apuci de sport macar cit-de putin
Si mai trebuie si un regim alimentar echilibrat, plus la asta mai trebuie de baut cel putin 1, 5l apa pe zi si fara tot felul de prostii de genu,, coca-cola, alcool, si mancaruri semifabricate. (nu stiu, poate nici nu consumi asa ceva, oricum eu spun in general ce nu e bine ) M-am confruntat si eu cu asemenea probleme iar acum e totul super ok! succes!

| krypton1234 explică:

Ms nu consum cola si din astea sport nu prea fac si da poate de asta ma doare