| alinaa765 a întrebat:

Buna ziua! Am o intrebare. Am inceput acum 2 luni sa simt niste ganglioni umflati submandibulari. Saptamana aceasta am mers la ORL, unde i-a simtit si doctorita, insa la ecografia de parti moi nu s-a vazut sa fie. Doctorita a zis sa facem un CT. Imi este foarte frica sa nu fie cancer, hemoleucograma am facut-o cam acum o luna si era buna. De asemenea am dureri in spate jos, la cap. A mai patit cineva asa? Sunt foarte bulversata acum.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, ai fost racita, ai avut infectie in gat odata ce spui ca nu puteai inghitii, deci ai avut infectie la amigdale, iar ganglionii nu se retrag imediat, ci incet-incet.
Stai linistita, ca din atata lucru nu faci cancer!