| 7775 a întrebat:

Salut TPU! Dacă am 14 ani sunt băiat și mă mas turbez zilnic o să răcesc mai des? Și dacă da, cum mă las de mas turbare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Nu, a crede ca onania produce boli este ea insasi o idee bolnava.

Daca influenteaza cu ceva, a te onani des *creste* imunitatea.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Daca vorbesti cu un psihiatru, iti va spune ca onania este perfect normala la varsta ta.

| gabicoo a răspuns:

E un mit chestia cu răceala. Cum te lași? Cu voință.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Practici "onania".

| Hyperion7 a răspuns (pentru anonim_4396):

Unii practica ura, blasfemia, crima, iau pe Dumnezeu în deșert și se consideră cinstiți.
Acum întreb, care e mai nașpa? Ce zic eu mai sus sau ce spui tu?big grin

| Mindfulness a răspuns:

Astea sunt teorii absurde.

| bogdi1392 a răspuns:

Ca să te lași poți merge la un psiholog sau să îți puna părinții control parental. Poate exista niste aplicații care îți poate bloca anumite site-uri.