| lucianos222 a întrebat:

Am o problema cu piciorul in sensul ca m-am lovit! (mi-a cazut manerul de la o roaba pe bulan), mi s-a facut un fel de julitura de vreo 5 cm, iar pe langa am fost vanat vreo 2 zile, dar acum am observat ca se face galben (pe langa pata rosie). Ok, intrebarea mea este : este ceva grav? Mi se poate intampla ceva? De durut nu ma doare exagerat doar cand ating mai apasat! Astept un raspuns! Multumesc!
PS : DAU FUNDA UNUI RASPUNS CAT MAI BUN SI MAI AMPLU!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Carmen27 a răspuns:

Este doar o lovitura, nu ai de ce sa iti faci griji. Vanataia a fost cauzata de deteriorarea unor vase de sange iar culoarea galbena din cauza traumatismului suferit. Daca nu se schimba ceva in urmatoarea saptamana du-te la un medic.

2 răspunsuri:
| Leo288 a răspuns:

Iti raspund astfel incat sa intelegibig grinaca acel obiect ti-a cazut intre rotula si glezna, nu-i nici o problema! Este o zona sensibila, insa este foarte dura! Doare doar pentru ca iti sustine greutatea corporala! Nu-ti face griji, nu e absolut nici o problema! Dar vei ramane cu acea senzatie dureroasa mult timp de acum inainte.La fiecare lovitura mai puternica, te va durea.

| Oxana13 a răspuns:

NU ti se va intimpla nimic pune ceva rece sau ceva crema si peste 2-3 zile totul va fi OK