| lucianos222 a întrebat:

Am o prolema cu piciorul in sensul ca m-am lovit : mi-a cazut manerul de la o roaba pe bulan si mi s-a facut ca un fel de acnee de vreo 2 cm, iar pe langa sunt vanat. Vreau sa stiu daca e grav si daca e vreun cheag de sange.
PS : Nu ma doare deloc! Multumesc! DAU FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Acnee inseamna cos. Arata ca un cos? Vanataie e normal sa fie. Pune un pansament deasupra sa nu se infecteze, daca e rana deschisa!

| lucianos222 explică (pentru K0sti):

Salut k0sti! Am mentionat eu gresit "acnee". E ceva rosu de vreo 5 cm ca niste vene micute!

| K0sti a răspuns (pentru lucianos222):

Probabil ca sunt vase sparte de la lovitura! Un posibil hematom! Consulta totusi un doctor ca nu strica! Sanatate!

| lucianos222 explică (pentru K0sti):

Hematomul e grav? Adica se poate intampla ceva?

| K0sti a răspuns (pentru lucianos222):

Se poate da, acolo e sange acumulat. Da nu sunt doctor. Nu cred ca e locul potrivit pentru asemenea intrebari!

Ai vazut ce scrie cu rosu..."va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine discuti cu un medic online >> http://www.assb.ro/
Da click la "Chat medical"

Sau intri pe forum RoMedic >> http://forum.romedic.ro/