| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema de cateva zile am o senzatie ciudata pe crestetul capului,este o senzatie ca si cum m-ar trage cineva de par,uneori ma si mananca scalpul acolo,ma mai si doare(nu cand apas pe scalp),nici nu stiu ce sa zic e o senzatie ciudata,parca as avea ceva pus acolo pe cap,mai simt si rece,caldura uneori, e tare ciudat...Mi-am facut acum 5 zile baie pe cap si m-am uscat parul putin doar cu prosopul,nu am mai utilizat phoenoul cum o fac de obicei,mentionez ca nu am mai iesit afara,decat dimineata urmatoare. Ajutor sunt disperat,sunt panicat, e ceva grav? Multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Tind să cred că e ceva temporar, însă dacă simptomele insistă ar fi recomandat să mergi să îţi faci nişte investigaţii la un specialist!

| anonim_4396 explică (pentru Florin_Chiba_1988):

Ti-s-a intamplat, sunt de la baie? In cat timp ar trebui sa imi treaca?

| Lidermann a răspuns:

Salut, Am exact aceeasi senzatie ca tine, la perfectie! ti-a trecut? ce ai facut. la mine problema e ca deja de 3 luni sunt asa si incep sa disper si eu!

| anonim_4396 explică (pentru Lidermann):

Vad ca mi-a trecut fara sa fac nimic.Nu stiu ce sa zic... sad