| Mihăițză_Mițză_1969 a întrebat:

Bună ziua.
Am o problema de un an și ceva și nu reușesc să-i dau de cap.
Fumez și când înghit saliva cu aroma aceea de tutun îmi vine sa vomit și nu sunt începător sau ceva, fumez de 5 ani, și dacă vorbesc cu fumul în plămâni vomit instant. Ce problema as putea avea? Să mă las?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai facut intoxicatie de tutun.
Clateste-ti gura bine cu apa cu bicarbonat (o lingurita bicarbonat la un pahar de apa).
Cand mai fumezi, nu mai trage la piept.
Sau lasa-te de tot de fumat.

Bula
| Bula a răspuns:

Ai facut intoxicatie de tutun.
Clateste-ti gura bine cu apa cu bicarbonat (o lingurita bicarbonat la un pahar de apa).
Cand mai fumezi, nu mai trage la piept.

Sau lasa-te de tot de fumat.

| Violleta2022 a răspuns:

Elimina fumatul ca si asa nu-i santaos pentru nimeni!
Cu atat mai mult cu cat, aroma de tutun iti face rau.
Posibil chiar sa ai plamanii afectati dupa 5 ani si de aici aceasta reactie.
Mergi la mediucl de familie sa faci o radiografie pulmonara, sa te asiguri ca nu au aparut modificari in plamanii tai.

| Dalmore a răspuns:

S-a saturat si corpul tau de mizeria aia

| iKlouD1 a răspuns:

M ai întrebi daca sa te lasi. Normal ca ar trebui sa te lasi. Gândește-te că fumatul dăunează grav si celor din jur.

| Nicolasfabian27 a răspuns:

Cel mai bun sfat pe care ti-l pot da este sa te lasi de fumat, eu am reusit dupa 6 ani de fumat, pur si simplu le arunci si gata nu mai fumezi, dar trebuie sa fi pregatit sa rezisti la simptomele ce vor urma...