De ce imi apar cosuri pe frunte? De la sucuri sau?

Răspuns Câştigător
| Zazy a răspuns:

Sucurile si mancarea nu au nici o mica legatura cu cosurile care iti apar pe fata. Esti in acea perioada... a pubertatii. Este ceva normal, obisnuieste-te. Nu te simti prost, sau ceva de genul, pentru ca fiecare a trecut si trece prin aceasta perioada.
Sper ca stii cum sta treaba cu pubertatea. Te dezvolti, devii mai frumos/frumoasa, etc. Sper ca te-am putut ajuta, te pup. :*

| RAY a răspuns (pentru Zazy):

Zaharoza are legatura cu hormoni

| RAY a răspuns (pentru Zazy):

Zaharul poate cauza cosuri

| Zazy a răspuns (pentru RAY):

Nu intotdeauna. Probabil este in stadiul de 'pubertate'. Te-ai gandit putin, inainte sa sari pe mine cu argumente care nici macar nu sunt adevarate? Sunt scrise de un doctor? Nup happy

| RAY a răspuns (pentru Zazy):

Http://thursdayplantation.ro/blog/tag/mancare-si-cosurile/

desigur ca depinde si cat de mult manci, si de fiecare organism in parte, dar zaharul si asa nu-i sanatos, pai vezi si tu niste studii

| RAY a răspuns (pentru Zazy):

Uite un studiu http://www.descopera.ro/......-realitate

| RAY a răspuns (pentru Zazy):

Mie personal imi apar cosuri cand manc dulce, am avut o dieta proteica si nu aveam cosuri, dar desigur eu nu sunt la pubertate, dar zaharul poate sa cauzeze asa ceva

| Zazy a răspuns (pentru RAY):

Hai da-o incolo de treaba, ca exagerezi. Chestiile astea sunt scrise de oameni care nu au nici macar un studiu in medicina. Sunt niste vorbe la nimereala, oamenii care au scris articolele au dat cu presupusul, dar asta nu inseamna ca e sigur.
Nu sunt experta, da' eu cred ca raspunsul meu e bun. E doar un adolescent speriat de faptul cum arata in aceasta perioada a pubertatii....nimic mai mult! happy

| Zazy a răspuns (pentru RAY):

Pai daca ai trecut de pubertate, e posibil sa-ti apare din aceasta cauza.
Dar crede-ma ca cel care a pus intrebarea e un ADOLESCENT. Trebuie sa treaca prin asta, asa cum probabil ai trecut si tu big grin

| RAY a răspuns (pentru Zazy):

Amandoi avem dreptate, nu are sens sa ne contrazicem, ceva bio posibil ca e sai treaca http://www.kudika.ro/......runte.html

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau de la sampon daca il atingi si pe frunte cand te speli. happy