| liviunm a întrebat:

am o întrebare, cand beau cafea imi apar cosuri pe corp si ma iau caldurile. Oare sa fie cafeaua de vina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Cafeaua creste tensiunea si anxietatea. Daca te stii cu probleme de genul renunta la cafea.
Desigur ca si alergia e o varianta foarte plauzibila.

| RAY a răspuns:

Daca bei cafea cu zahar? zaharul otrava omului modern provoaca cosuri pe tot corpul si multe alte boli, e nr 1 la cate boli poate cauza

| doctorandus a răspuns:

Daca ai sub 20 de ani, nu bea cafea.

| NeaNicu78 a răspuns:

Off de ce cauți răspunsuri aici, du-te la medicul de familie sa te consulte și te va îndruma spre un specialist, este posibil sa ai o reacție alergica la un produs din componenta cafelei. Ai grija de tine și multă sănătate, fa o alegere înțeleaptă.

| PetruSebastian a răspuns:

Posibil să fi alergic la ceva din cafea... Fă-ți un test de alergie și află!