| RobertG101 a întrebat:

am o problema mai delicata de ceva timp si nu stiu ce sa fac. E o poveste ceva mai lunga si sper sa rezolv problema asta. In Septembrie 2012 am fost operat a doua oara la genunchiul drept de Hemangiom recidivat. Dupa operatie nu puteam sa urinez datorita anestezicului si mi s-a pus o sonda urinara. Am fost lasat cu ea peste noapte si a doua zi mi-a scos-o asistenta atat de tare incat m-a usturat capul penisului timp de cateva saptamani. Dupa aceea am avut si inca am durere cand ating capul penisului decalotat si nu prea pot sa ma spal la decalotare deoarece ma doare. In 2016 am fost la un urolog in Iasi dar nu a rezolvat absolut nimic, am fost degeaba la el.

Acum ma aflu in Germania, ma doare in continuare capul penisului daca il ating decalotat si nu stiu ce sa mai fac. Ma gandesc sa rezolv aici problema dar cand voi avea de lucru in curand sa am asigurare medicala.

Daca stiti voi o solutie va rog sa-mi spuneti, ofer funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| MihaelaDart a răspuns:

Poti merge si asa la medic la un urolog, poti da telefon inainte sa intrebi cat costa o consultatie si sa-ti faci o programare. Sanatatea conteaza cel mai mult decat multimea de bani. Daca nu ai, ai putea imprumuta si vei da inapoi cand vei incepe serviciul.