| George1204 a întrebat:

Buna ziua, am primit rezultatul la analizele medicale, totul in regula, mai putin urmatoarele :

1. Latimea distributiei eritrocitare(SD) - 36.4; Valoarea normala : 37.00-54.00
2. Pachetocrit - 0.142; Valoarea normala : 0.16-0.47
3. Latimea distributiei trombocitare - 8.8; Valoare normala : 9.00-17.00;

Este motiv de ingrijorare? Mentionez ca restul analizelor sunt in grafic!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sunt diferente mici, fata de "linite".
Pot fi si de la starea ta (de oboseala, stress sau alimenatie).
Nu trebuie sa te ingriorezi pentru ele, dar trebuie urmarite in timp (peste 6 luni - un an), daca nu se agreaveaza situatia.

| dullcat a răspuns:

Se repeta intrebarea.