| George1204 a întrebat:

Buna ziua, am primit raportul analizelor medicale, toate sunt in parametri doar ca la plachetotrit am 0.154 si valoarea trebuie sa fie intre 0.16-0.47 iar la latimea distributiei trombocitare am 8.2 si valoarea trebuie sa fie intre 9.00-17.00! Este in regula sau este o problema? Ms de ajutor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ești la limită.Nu este încă o problemă, dar poate deveni.

| gratargratar a răspuns:

E o trombocitopenie. Totusi, valorile nu sunt mult scazute. Poate fi o depresie a sistemului imunitar, consum excesiv de alcool, sau altceva mai grav... ce alte analize ai mai facut?