| AlexIm123 a întrebat:

Salutare tuturor!
As avea și eu o nelămurire.
Trombocitele (130.00-400.00) iar mie mi-a ieșit 422.00
VSH (0-15) iar mie mi-a ieșit 25.
Latimea distribuției eritrocitare (11.50-14.50) iar mie mi-a ieșit 15.1.

Din ce cauze pot fi așa crescute?
Mulțumesc frumos

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Floridori a răspuns:

Posibil o boala infectioasa, o afectiune inflamatorie, o infectie acuta, sau anemie (feripriva).
Interpretarea se face in functie de simptome si de istoricul tau medical.