| alina1234555 a întrebat:

Mi-am facut o ecografie mamara din cauza ca sanul stang avea sfarcul inflamat si curgea infectie. Nu s-a vazut nimic la ecografie, iar la sanul drept am 3 chisturi de la 5 la 8 mm. M-am dus sa mi fac citologie insa doamnele de la citologie nu fac decat daca curge sanul singur. Problema este ca sanul nu mai curge singur dar ma doare, ma dor amandoi cateodata destul de tare.Mentionez ca acum curge putin doar daca il strang usor si iar infectia are sange in ea! Ce e recomandat sa fac in continuare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| christall a răspuns:

Probabil ai o mastoza, e ceva ce 80%dintre femei au, chisturile dor, asta e. sanii sunt durerosi si daca esti inainte de menstruatie. Nu te ingrijora, o sa fie bine. Stiu ca exista unguente pentru durerile la san, intreaba la dr sau la farmacie.

2 răspunsuri:
| christall a răspuns:

Ti-au dat ceva medicamente?

| alina1234555 explică (pentru christall):

Nu, chisturile sunt prea mici si nu necesita tratament sau operatie decat daca deranjeaza intr-un fel.