| Freshhhhho1 a întrebat:

Buna ziua am si eu o mare problema.sa va povestesc cum a inceput pe 1 noiembrie noaptea ma foiam ce ma foiam in pat ca nu ma lua somnu,si din foiala in foiala am dat sa ma ridic din pat,si nu stiu cum m-am ridicat ca m-am ridicat cu capu sus,si in secunda urmatoare mi-a aparut o senzatie parca numai imi simt gatul parca il simt foarte foarte slab,numai pot pleca nicaieri,cand dau sa plec din pat,parca as pleca da cum sa va zic asa `parca as pleca fara gat ` e o senzatie foarte urata sad sincer va zic sad am mai facut miscarea asta brusca, acum jumate de an da mi-a trecut de la sine in 2, 3 zile, ehh acum ma tine de pe 1 noiembrie, a trecut o luna si 3 saptamani aproape si nu s-a ameliorat deloc sad ce oare poate sa fie? ajutati-ma va rog frumos,am fost la spitalul sfantul pantelimon mi-a facut o radiografie cica nu mi-a iesit nimic,m-a consultat si un neurochirug si m-a trimis la glanda,am fost la glanda la institutul parhon si acolo mi s-a facut o ecografie si nu mi-a iesit nimic la glanda, doctorii din ziua de azi oh go on mi-am dat si cu fastum gel 2, 3 zile tot degeaba, mi-am pus comprese cu spirt .......de vreo 3 ori in zadar,tot numai imi simt gatul,spuneti-mi unde as putea merge sa ma refac ca nu pot face nimic, parca sunt inexistent fara gatu asta sad v-as fi foarte recunoscator daca m-ati putea ajuta cu un sfat sau unde sa merg sad, sunt unele momente cand numai simt gatul deloc si nici umerii sad ce oare poate sa fie? uneori nici numai pot vorbi clar si coerent! Ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| OoBunnyoO a răspuns:

Incearca sa mergi la un alt neurolog sau la un psiholog/psihiatru. Este posibil ca senzatia sa fie cauzata de niste tulburari mentale. Uneori se poate intampla.