| Ursu_Denisa_1995 a întrebat:

Buna ziua am si eu o nedumerire care nu imi da pace. Acum 3 luni am pierdut o sarcina (avort spontan) a fost totul inregula mentruatia normala la timp. Pana luna asta trebuie aa imi vina menstruatia pe 1.09 nu mi-a venit mia intarizta 7 zile dupa 7 zile mi-a venit pe 08.09 pana pe 09.09 (2zile) duminica nu am avut scurgeri deloc iar luni foarte puti decat o pata pe absorbant! Iar marti si miercuri am avut scurgeri maroni. Tin sa mentionez ca am fost la control si a gasit ca sunt racita (Anexita) mi-a dat tratament antibiotic supozitore si inca o pastila...de cand am pierdut sarcina am dureri in zona ovarelor si durei in zona burtei! Mai ales cand fac eforf! De la ce sunt aceste dureri si de ce am avut scurgerile maronii! Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Din cauza anexitei si a dereglarilor hormonale. Avand in vedere ca ai suferit un avort spontan trebuie sa iti faci mai multe investigati si sa vezi cauza pentru care nu ai putut duce o sarcina ca sigur legaturi sunt.Antibioticele pe care ti le-a dat s-ar putea sa te mai deregleze hormonal deci acum urmatoarea data cand iti intarzie sau curge neexplicabil sa nu te speri sa stii ce este.Ar trebui sa iti dea un tratament cu anticonceptionale ca sa iti regleze ciclul cum se face dupa orce avort fie el si spontan.Aaa si scurgerile maroni sunt de cum nu ai avut ciclu, ciclu ala care trebuia sa iti vina in perioada aia cat ai fost gravida sa invechit si acum curge asa

| Ursu_Denisa_1995 explică (pentru Freya1):

Avortul s-a produs in luna iunie am fost la control si nu am putut tine sarcina din cauza unei infecti( am fost la control in Germania unde stau) in luna august am fost in Romania si am fost la control si mi-a zis ca am anexita si mi-a dat tratament si a zis sa il iau pe timpul menstruatie! Si mi-a dat ceva di pentru dureri numai ca durerile tot le am am in zona burti si a ovarelor mai ales cand fac efort! O sa imi fac alta peogramare la doctor sa vedem ce spune.multumesc!

| Ursu_Denisa_1995 explică (pentru Freya1):

Si am avut si stari de greata vomă si dureri de sani!

| Freya1 a răspuns (pentru Ursu_Denisa_1995):

Trebuie neaparat sa mai faci un control

| Ursu_Denisa_1995 explică (pentru Freya1):

Astazi de dimineata am avut niste scrgeri maroni un maro mai deschis secretia a fost groasa nu ca o secretie obisnuita ...am facut o poza dar nu stiu daca ma lasa sa o pun aici. Mumtumesc

| Freya1 a răspuns (pentru Ursu_Denisa_1995):

Da cu cheaguri din alea se zice ca sunt bucati de nu stiu ce membrana probabil si de acum vei avea ciclu neregulat sau intarzieri sau scurgeri din alea.Iti scriu ceva in privat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Iti recomand ceai de coada soricelului, combinat cu cretisoara.
Numai bine!

| Ursu_Denisa_1995 explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc. O sa incerc!