| Dhaaa a întrebat:

Am si eu o nelamurire, am imbratisat o gripa de toata frumusetea. tuse, febra, durere de cap si respingerea mancarii, fiind slabuta mama mea ca intotdeauna cu toate ca nu puteam sa mananc ma indopat.cu chiftelute, musaca, cartofi prajiti, gratar.si m-am ales cu o durere de ficat de toata frumusetea(mentionez ca am avut probleme cu el)cu greata, stari de voma, etc.+ca am slabit 1 kg. din pacate, acum intrebarea mea este starea de greata si respingerea mancarii este de la raceala sau de la ficat? daca este de la 1 din cele 2 ce imi recomandati sa mananc.ca sa ma simt mai bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hassel a răspuns:

Cand esti racita e normal sa nu-ti fie pofta de mancare...organismul iti va cere mancare din nou, cand raceala o sa inceapa sa bata in retragere.
Mama ta a procedat gresit, fiindca atunci cand esti racita si mai si mananci mancare grasa(musaca, cartofi prajiti) ficatul tau o sa sufere-deci starea de greata e si de la raceala, dar si de la ficat, fiindca mama ta te-a indopat.Pe viitor spune-i sa nu iti mai dea decat mancare usoara(pilaf, carfoti copti, piept de pui la gratar, paine prajita) si in cantitati mici-medii.
Iti doresc multa sanatatehappypace.

1 răspuns:
| ArinaMK a răspuns:

De la raceala
dar spune-i mamei tale sa te hraneasca mai sanatos
acum mananca cartofi copti cu sare nu patesti nimic de la ei si aia macar ii poti manca...
fundita?