| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua am si eu o problema cum transpir putin imi apar pe corp cosuri care este motivul fac dus zi de zi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Candfaci dusul zilnic (seara) spala-te bine cu sapun de casa sau sapun antibacterian.

Daca cosurile persista si peste 2 saptamani, atunci este nevoie si de tratament puternic de antibiotice impotriva unor focare de microbi ascunse. Tratamentul va fi prescris strict de medicul dermatolog, in urma unor analize de laborator specializate.

| liviunm a răspuns (pentru Bula):

Am fost si la detmatolog si nu mi-a dat de cat niste crema darcnu mia trecuta...niste pastile antibiotice ar trebui

| Bula a răspuns (pentru liviunm):

Intai trebuie analize, dupa aceea se poate stabili microbul si se poate aplica tratament impotriva lui.
Prima data si crema este pentru efect de suprafata, ca si spalarea cu sapun antibacterian.

| AndreiMarin499 a răspuns:

Probabil ai vreo alergie.