| George18011993 a întrebat:

am si eu o problema de ceva timp cand e cald in casa seara cand dorm transpir tot, nu pot dormi, nu stiu ce se întâmplă.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Dormi cu geamul deschis.
Daca fereastra este spre soare, atunci monteaza o perdea sau jaluzele pe fereastra, sa nu incalzeasca soarele interiorul camerei.
Lasa cel putin 2 geamuri deschise in partile opuse al locuintei (precum si usile dintre camere), sa se formeze un usor curent de aer pentru racire.
Se pot folosi si ventilatoare.
Pentru muste si tantari este bine sa montezi o sita pe fereastra.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Aeriseste camera înainte de culcare. Ori, îmbracă-te mai lejer, dar poți încerca și varianta nud big grin
Poți dormi și cu geamul puțin deschis, dacă zici că ți-e atât de cald.

PS: Nu folosi ventilatorul in dormitor, fiindcă te trezești dimineață cu dureri de dinți sau cu gâtul sucit! laughing

| DanielPH a răspuns (pentru floresdemayo):

Recomand!

| floresdemayo a răspuns (pentru DanielPH):

Ce recomanzi?

| RKBlue a răspuns:

Lasa geamul rabatat peste noapte si dormi in haine usoare si subtiri. Sa ai o patura mai subtire, sa nu te incalzeasca prea tare, dar sa iti tina de cald inspre dimineata, caci se face mai frig.

| Reghqen a răspuns:

Culcă-te gol!
Ahhhh, știi ce bine se stă? :O
Dacă nu în boxeri, cu un ventilator în cameră sau cu geamul deschis.

| Silwian a răspuns:

In ventilator!

| andreiw132 a răspuns:

Simplu! deschizi geamul inainte sa te culci si il inchizi intre timp. sau dai caldura mai incet lol ce e asa greu?