| liviunm a întrebat:

Buna ziua am si o o problema nu stiu exact de la ce sa fie cum mananc cv sau beau ceva trebuie sa ies la wc cu scaunul si ies de multe ori pe zi ies ca si cum m-as fi stricat la stomac!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Ai nevoie de fibre -acestea regleaza tranzitul intestinal.
Citeste articolul acesta si consuma cat mai multe cereale integrale, fructele si legumele recomandate aici:
http://www.csid.ro/......-15518684/

| LPCTSTR a răspuns:

Îţi recomand să mănânci alimente uscate, şi nu mai bea lapte, nu mănca dulciuri.
Iar pentru diaree, ia două capsule de Loperamid, sau alte medicamente antidiareice.

| HadesSs a răspuns:

Du-te la farmacie si cumpara Furazolidon si o sa scapi. PE viitor citeste termenul de valabilitate al produselor, poti sa dai foarte usor intr-o intoxicatie alimentara, sau sa iti iriti colonul.

| BIoody a răspuns:

Hmm nu stiu dar e bine sa elimini big grin