| Adinutzzaa a întrebat:

Buna ziua! Am terminat un blister de anticoncepționale Microgynon, ultima pastila fiind aseară pe 13 mai (este pentru prima luna când iau). Acum sunt in pauza de 7 zile. Menstruația îmi arată pe calendar ca mi-ar veni pe 20. Intrebarile mele sunt următoare:
1. In aceste 7 zile in mod normal ar trebui să-mi vina menstruația. Ce se întâmpla dacă in aceasta perioada nu-mi vine?
2. Chiar dacă nu-mi vine, voi începe următorul Blister?
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Pauza trebuie sa o iei și fara me striație, după 7 zile incepi sa iei.

| Adinutzzaa explică (pentru Catrice):

Da, știu foarte bine. Intrebarile mele au fost altele.