| MeeLy a întrebat:

Aș avea mare nevoie de sfatul dumneavoastră! Scuzați îndrăzneala de a vă scrie.
Am fost la dermatolog și mi s-a prescris un tratament pentru acnee. Cetaphil spot control spf 30 și Epiduo gel.
Dimineața mă spăl cu apă normală, ma usuc bine. Apoi aplic spf-ul. Seara iar mă spăl cu apa normală și aplic gelul Epiduo. Tenul meu este foarte uscat. Probabil din cauza gelului Epiduo.
Simt tenul deshidratat și extrem de uscat. Ce as putea face? Ce rutina sa îmi creez?
A mai folosit cineva Epiduo?
Cam în cât timp trec coșurile? Petele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Ryaa81 a răspuns:

Bună! Și eu folosesc Epiduo și întradevăr, usucă tenul foarte tare. Îți recomand fie să vorbești cu dermatologul și să îți spună ce cremă hidratantă să folosești. Nu vreau să îți dau eu recomandări pentru că fiecare are tenul diferit. happy
Eu am început să văd rezultate după vreo două săptămâni.