| ioalex a întrebat:

as avea si eu o intrebare.
De ieri tot am probleme cu stomacu(diaree), din 2 in 2 ore,aproximativ, ma duc la toaleta.As dori sa aflu si eu ce ceaiuri ar trebui sa beau, si ce ar trebui sa mananc.Ieri am fost la farmacie si am cumparat 2 pastile:Furazolidon si (la sugestia farmacistei,deoarece am intrebat de ceva mai tare,imodium), acestea 2 merg luate impreuna sau mai intai termin de luat imodiumul si apoi ma apuc de furazolidon?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| EmaS a răspuns:

Bea mult ceai amar, incearca sa mananci de regim si eu stiu ca imodium este mai tare. Daca nu ti se imbunatateste starea de sanatate sa mergi la medic.Nu uita mult ceai amar.