| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, am si eu o intrebare de 2 zile am greturi si am avut si febra pana.Am si diaree si de cam 3 zile tot tine, am fost ieri si la farmacista si mi-a dat Furazolidon, Bilichol, Debridat si Metoclopramid mi-a trecut freba dar acum ma doare stomacu si diaree e in continuare! Doctorita mea e in concediu si la urgenta a zis farmacista ca nu crede ca e cazu! nu stiu ce sa fac ca sa imi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Ar putea fi o toxiinfectie alimentara,o afectiune de care nu trebuie sa te sperii dar nici nu trebuie neglijata.O buna hidratare(ceai de menta,suc de morcovi) si o dieta de tranzitie(banane, orez fiert, administrate des si putin). Evita antidiareicile fara indicatia medicului; daca persista diareea du-te la spitalul de boli infectioase pentru consult medical.