| Anonimus15309 a întrebat:

Bună ziua aș avea și eu o scurtă întrebare, în urmă cu ceva timp am facut primul meu atac de panică și bine înțeles ca am fugit repede la spital, perfuzi etc. si mi-au facut analizele si mi-au dat drumul acasă, dar pe analize rezultatele sunt negative, e ok? Cum ar trebuie sa iese, negativ sau pozitiv? Sufar de anxietate si mă c-am sperie orice ține de sănătatea mea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De unde sa stim daca e ok sau nu cand nu dai nici macar un detaliu despre ce analize e vorba

| Anonimus15309 explică (pentru suntserios):

La urină mi-au ieșit negative.

| sierra1 a răspuns:

ți-a scris vreun medic diagnosticul " atac de panică"?

| Anonimus15309 explică (pentru sierra1):

Am anxietate frate, fac terapie-cognitiv-comportamentală.

| sierra1 a răspuns (pentru Anonimus15309):

Cu psihologul școlar?

| Anonimus15309 explică (pentru sierra1):

Da cu pshilogul scolar, dar plătesc fiecare ședință fiindca eu nu mai sunt la aceea școală.

| sierra1 a răspuns (pentru Anonimus15309):

Asta cu "Am anxietate frate, fac terapie-cognitiv-comportamentală"

lasă un medic psihiatru să decidă

| gabriielaaa a răspuns:

Depinde la ce e negativ uneori e bine cum e testul de hiv sau sida de e negativ nu se pot e mai bine? Ma gasesc ca analizele au costat in pricina in cauza si e foarte bine de au iesit negative.