| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa stiu cine a folosit pastile Bioflu. Sunt foarte racit, am luat medicamentele am si luat una de cand am venit de la farmacie si doar dupa aceea am citit prospectul. "Se va evita consumul de alcool, cafea, ceai negru, fumatul" Eu sunt fumator "inrait", nu ma pot lasa asa.doar pentru ca iau medicamente. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| rrrrrrrrrrrrrrrrrr a răspuns:

Le poti sa fumezi linistit si poti si sa le iei, diminueaza un pic efectul doar atit si se poate sa ai un pic de ameteala! Sa nu bei atunci e mai grav(sunt fumator si-tispun din experienta)Multa sanatate si insanatosire grabnica!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu le mai lua, un ceai bun si un paracetamol vor fi suficiente, asta in cazul in care nu faci febra, o raceala trece in 7 zile cu sau fara medicamente, ma refer la cazurile fara febra.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ori mori de raceala ori de tigari.tot mori, nu? lasate de amandoua daca vrei sa traiesti.

| fabogov a răspuns:

Incearca sa eviti pe cat posibil fumatul...Si eu sunt fumator inrait, fumez si 2 pachete pe zi, dar in cazul in care iei medicamente, mai ales antibiotice, nu mai fuma. Daca chiar nu te poti abtine... sfatul meu...si din ce am facut si eu...maxim, dar MAXIM 2-3 tigari PE ZI!
Succes si insanatosire grabnica.