| Rebeca_Ruby_Georgiana_1995 a întrebat:

as dori un sfat sau o idee ce pot sa fac. Tin sa mentionez ca doctorul este plecat în vacanță si pana vine as dori ajutorul dvs.
Am fost in vacanta timp de 2 saptamani, in aceasta vacanta am avut si ovulatia...
Trebuia sa imi vina menstra pe 23.06.dar nici un semn ca ar vrea sa vina. Mi-am facut 2 teste de sarcina, ambele negativ. Azi este a 6 zi de intarziere, ce pot sa fac? Tin sa mentionez ca nu am facut testele de dimineata, le-am facut după amiază. Ce pot sa fac, sa mai astept câteva zile si sa repet testele? Sunt constipata de 4 zile, nu pot sa ies afara, ma cam chinui dar degeaba si fac pipi cam des si am o ușoară durere in partea dreapta jos. Ce poate fi? Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Biancaaaaaaaa a răspuns:

Si eu am probleme cu ciclul menstrual, uneori imi intarzie si 2 saptamani, ma panicam la fel ca tine si faceam la teste cu gramada.
Daca spui ca urinezi des si ai dureri poate fi o infectie, poate pentru ca ai facut sex recent si nu ai urinat dupa. Sau eu stiu..eu mai patesc dupa ce ma spal cu apa rece pe picioare si dupa imi intarzie...
Mai asteapta, poate iti va veni

| Rebeca_Ruby_Georgiana_1995 explică (pentru Biancaaaaaaaa):

Mersii mult pentru raspuns da mi-a venit si menstra