| phelipe a întrebat:

as vrea sa imi dati mai exact voi niste indicati.
Sa incepem, am 1.83. 83 de kg 17 ani jumate fac sala de o luna de zila acum merg pe a 2-a luna am mese 3 pe zi 4 cam asa. da-r am o problema cu grasimea de pe burta ( abdomen ) fac sala de luni pana vineri i-ar in fiecare zi dupa fiecare antrenament fac 130 de abdomene rezultatu-l se vede doar primele 2 patratele cele de sus in rest... grasime cu-m as putea sa o dau jos? Evident doar ce-a de pe abdomen in rest nu. am nevoie de grasime + ca iau suplimente nutritive. Am nevoie de grasime pentru masa musculara. niste sfaturi? Sau stiu eu. si tot odata sa-mi faceti voi un program pe masura al meu e urmatoru-l : Luni : Piept, Marti picioare, Miercuri : biceps + triceps, Joi : spate + antebrat, Vineri : umeri + trapez! Poate imi ziceti voi unu-l mai bun. Stima

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Elimină din alimentație grăsimea, dulciurile, mezelurile, fast-food-urile și crește consumul de fructe și legume proaspete, cereala și pâine integrală, carne slabă fiartă/înăbușită, miere de albine, nuci/fistic/migdale/semințe, lactate și brânzeturi degresate, prăjituri de casă, etc.
Dacă nu mai dai corpului grăsimi, face apel la cele de rezervă iar mușchiul le topește prin exercițiile pe care le faci la sală.
Spor la treabă.
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| lucib a răspuns:

Fa mult cardio.

| syjey a răspuns:

Pai un program ar fi urmatorl:
Lunitongueiept+biceps
Martitongueicioare+abdomen
Miercuritongueauza
Joi:Spate+triceps
Vineri:umeri+trapez+antebrat
Sambata:alergat(pentru a da jos grasimea)