| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua! aș vrea sa încep prin a va spune că sunt fata si am 19 ani,de câțiva ani ma confrunt cu dureri de picioare,care intervin la orice interval de ora sau la orice activitate,de ceva timp încoace cand am aceste dureri apar si greturi, acum o lună am facut o analiză de sânge cu test de urina si scaun, în care s-a dovedit ca am o afectiune urinara, nu mi-a zis nimeni ce tip de bacterie este sau daca aceste dureri sunt din cauza acestei afecțiuni, scurt,nu mi-a explicat nimeni nimic, doar am primir o plasa de medicamente,am cautat pe internet informații iar nu am nici durere cand urinez nici usturime si nici nu urinez des,m-am panicat pentru că am citit ca poate afecta si rinichi si din cauza ca nimeni nu mi-a explicat ce am,am scris această întrebare, am uitat sa mentionez ca nu am vreo deficiență de vitamine etc, imi poate explica cineva ce am? de unde se trage? ce ar trebui sa fac?
Multumesc!
Stiu ca TPU nu e site-ul potrivit pentru astfel de întrebări dar nu stiu unde sa postez.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pe reteta de medicamente si/sau pe scrisoarea medicala ce diagnostic scrie?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Infectia urinara NU cauzeaza dureri ale picioarelor, exclus, numai lua acese medicamente arunca le medicul care ti a zis asta este un imbecil, mergi la un ortoped fa ti radiografie la coloana sau un CT, in ce zona te dor picioarele? Si in atitia ani nu ai fost la ortoped? De cîti ani ai aceste simptome? Au aparut brusc? Pot fi dureri de coloană care radiază spre picioare asta cred, dar nu infectie urinara.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce alimente consumi, care este dieta ta?

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Durerile pleacă de la sistemul nervos.
Mușchi, creier, vase de sânge, cam astea sunt cele afectate de dureri.

Mergi la medic. Plătești și te rezolva. România.

| oglindasultanului a răspuns:

Doctorul ala la care ai fost tu, a facut-o pe desteptu tratandu-te ca pe un prost. Ti-a dat un tratament dupa cum a gandit el, insa nu a vrut sa te informeze si pe tine ce. Cel mai potrivit este sa te duci la alti doctori. Zici ca e numai pe picioare, nimic altundeva? Posibil sa fie boli de picioare, sunt f sensibile, vergeturi, celulita etc. (n-am alte idei) Dar ca sa aduc vorba si de asta, posibil ca doctorul sa fi fost deranjat de comportamentu tau si sa-si fi facut o parere personala despre tine cu care te-a "tratat". Mai exista si astfel de cazuri.

Răspuns utilizator avertizat