| Onisim13 a întrebat:

astazi mi-am scrantit degetul ce sa fac s-a umflat putin.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Mergi la ortopedie cât mai repede.
Pentru dezumflarea acestuia recomand gheață și/sau comprese cu terci de tătăneasă.
Planta se găsește la plafar iar terciul se face din ulei, apă și plantă mărunțită, aplicată pe o pânză sub formă de compresă.
Sănătate!

| GenetiX a răspuns:

Pai nu mai ai ce sa-i faci, mergi la medic. Daca stai prea mult s-ar putea sa fie mai rau decat daca mergi mai curand. Oasele se lipesc si stramb, si nu vrei sa-l rupa din nou pentru a-l alinia corect. Nu-i asa?

PS: scuze, dar e adevar.

| Madalina285 a răspuns:

Asta am patit si eu acum ceva timo.Am fost la doctor,care mi-a spus sa nu il misc foarte mult pentru ca se va rupe si mi-l voi pune in ghips, asa ca mi-a facut o atela. Dupa cateva zile, degetul s-a dezumflat.